تکنولوژیگوشی موبایل

شارژ اولیه گوشی چند ساعت است؟

یکی از چالش‌های خرید گوشی همراه این است که باید برای اولین بار چند ساعت گوشی را به شارژ زد. بطور کلی باتری‌ها به دو گروه لیتیوم (لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری) و نیکل تقسیم می‌شوند که مسئله اصلی در مشخص کردن ساعت شارژ اولیه گوشی موبایل نوع باتری آن است. به شارژ زدن صحیح گوشی در همان روز اول، تعیین کننده بخش عظیمی از سلامت و افزایش عمر مفید باتری است.

گوشی موبایل تازه خریداری شده چند ساعت شارژ شود؟

در گذشته که باتری گوشی‌ها از نیکل بود؛ توصیه شده بود که پس از روشن کردن تلفن همراه نو، آن را به مدت 8 تا 12 ساعت به شارژ بزنید. اما گوشی‌های پیشرفته امروزی که از نوع لیتیوم یونی یا پلیمری هستند، نیاز به شارژ اولیه ندارند. زیرا، شرکت‌های تولید کننده گوشی‌های همراه، معمولا باتری آن‌ها را تا 60 درصد شارژ کرده سپس آن را بسته بندی می‌کنند. در نظر داشته باشید پس از آن‌که گوشی با باتری لیتیومی را از جعبه خارج کردید، آن را روشن کنید. بدون هیچ نگرانی از آن استفاده کنید و زمانی‌که شارژ گوشی به 20 درصد رسید، آن را تا 80 درصد شارژ کنید.

 گوشی موبایل تازه خریداری شده چند ساعت شارژ شود؟

پس در نظر داشته باشید که برای شارژ اولیه گوشی همراه نیاز نیست آن را همان ابتدا به شارژ بزنید یا شارژ گوشی را کامل تخلیه کنید و بعد برای به شارژ زدن آن اقدام کنید.

نحوه شارژ اولیه باتری گوشی اپل و اندروید

خبر خوب در مدت زمان شارژ اولیه گوشی‌های همراه این است که موبایل‌های اپل و اندروید در نحوه شارژ اولیه گوشی هیچ فرقی با یکدیگر ندارند. باتری گوشی‌های آیفون، گوشی‌های اندرویدی نظیر سامسونگ، شیائومی و… همگی لیتیومی هستند و علاوه‌بر آن‌که نیاز به شارژ اولیه ندارند، پس از روشن شدن حدود 50 تا 60 درصد شارژ نیز دارند. نکته‌ای که برای نحوه شارژ همیشگی گوشی‌های اپل و اندرویدی باید در نظر داشت؛ این است که هیچ‌گاه اجازه ندهید باتری گوشی از 80 درصد بیشتر یا کمتر از 20 درصد شود. زیرا افزایش طول عمر مفید باتری تنها وابسته به شارژ اولیه نیست بلکه نحوه صحیح شارژ همیشگی گوشی در این زمینه اهمیت دارد.

 نکات به شارژ زدن اولیه گوشی

 نکات به شارژ زدن اولیه گوشی

در ادامه پاسخ سوال شارژ اولیه گوشی چند ساعت است، لازم دانستیم به نکات به شارژ زدن اولیه گوشی نیز بپردازیم. گفتیم برای به شارژ زدن گوشی در ابتدا مهم است که بدانید نوع باتری گوشی شما چیست. پس خواندن دفترچه راهنما محصولات می‌تواند به شما کمک کند که از نوع باتری اطمینان حاصل کنید. حتما برای اولین بار و برای همیشه از شارژر اصلی گوشی برای شارژ کردن استفاده کنید. نیاز نیست گوشی را برای شارژ کردن خاموش کنید و از شارژ کردن گوشی همراه از شب تا صبح خودداری کنید. امیدواریم با خواندن این مطلب پاسخ همه سوالات خود را دریافت کرده باشید. چنانچه از نحوه شارژ گوشی در ساعت‌های اولیه و بعد از آن سوال دارید، می‌توانید آن‌ها را در بخش نظرات درج کرده تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ دهند.

سوالات متدوال

برای شارژ اولیه گوشی باید خاموش باشد؟

خیر گوشی های جدید تا 60 درصد شارژ دارند که میتوانید از آن استفاده کنید و نیاز به شارژ دوباره نیست.

آیا لازم است گوشی موبایل تازه خریداری شده 8 یا 12 ساعت شارژ شود؟

خیر، گوشی های امروزه تا 60 درصد شارژ میشوند و بعد از آن بسته بندی می شوند. پس بعد از خرید از آن استفاده کنید و زمانی که به 20 درصد رسید به شارژر متصل کنید.

اولین بار شارژ باتری چند درصد باشد؟

اجازه ندهید باتری گوشی از 80 درصد بیشتر یا کمتر از 20 درصد شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا